Zártkeretek fejlesztése Mezőtúron

„A mezőtúri zártkertek közcélú, komplex mezőgazdasági és infrastrukturális fejlesztése” címmel nyert pályázatot Mezőtúr Város Önkormányzata az Agrárminisztérium által meghirdetett Zárkerti Programban (ZP-1-2019) 2019-ben.

A mezőtúri közcélú infrastrukturális és mezőgazdasági hasznosítást segítő beruházás direkt célja a környezetvédelem, a környezetorientált elemek használata (megújuló energia-napelem rendszerek, akác cölöpökre helyezett vadkerítés, talajművelés során low input redukált géphasználat, komposztládák) volt. „Hosszú távú célként fogalmazódott meg a Mezőtúr településen élők életminőségének javítása és ezen szint fenntarthatósága elsősorban olyan kisléptékű fejlesztésekkel, amelyek hozzájárulnak az energiahatékonyság, a térség alapvető infrastruktúrával való ellátottságának, hasznosításának növeléséhez, illetve a helyi gazdaság erősödéséhez”- hangzott Dr. Barancsi Ágnes szakmai koordinátor köszöntőbeszédében. Szűcs Dániel alpolgármester részletesen tájékoztatta a jelenlévő érdeklődőket a beruházás eredményeiről. Elmondta, hogy közel 20 millió Ft támogatásból 43 db zártkertben valósultak meg a fejlesztések ( villamosenergia-ellátáshoz és alternatív energiaforrásokkal táplált fejlesztés, vadkerítés létesítése, vadgazdálkodási/vadvédelmi elemek építése, területrendezés, gyümölcsfa- és/vagy szőlőtelepítés).