Egységben az erő – Mátrix Fitness Sportegyesület

Egységben az erő

A Mátrix Fitness Sportegyesület 2021.Június 1.-én kezdte meg az edzéseket Mezőtúron. Egyesületünk 3 éves kortól 18-20 éves korig foglalkoztat gyermekeket kezdő és versenyző csoportokban. A rendszeres testedzés iránti igény kialakítása már gyermekkorban nagyon fontos. A helyes testtartás, nőies megjelenés, gimnasztikai és ritmikus sportgimnasztikai ugrások, akrobatika, erő- és lazasági elemek , aerobik és tánc együttes oktatása. Egyéni és Csoportos Fitness versenyeken való indulás. Célunk, hogy sportolóként megtanulják a gyerekek más szemmel látni a világot és , hogy tudatosan és hasznosan töltsék el a szabad idejüket.

A kitartás, a szorgalom, a küzdeni tudás mindig lehetővé teszi számunkra a jobb eredmény elérését. Megtanultuk azt is, hogy a fizikai felkészültség , mentális ráhangolódás nélkül mit sem ér.  Tavaly kijutottunk Ciprusra a Világbajnokságra . Gyönyörű eredményeink születtek:

• Sztvorecz Gréta            1. hely
  • Hajkó Kata                   1. hely
  • Major Regina               3. hely
  • Nyuzó Fanni                 3. hely

A Mátrix Fitness Sportegyesület az idei évet felkészüléssel kezdte a versenysorozatokra.

Február 27.-én Budapesten rendezték meg a II. Winter ORSZÁGOS Bajnokságot. Egyesületünkből 9 fő vett részt a versenyen. Az első versenyen gyönyörű eredmények születtek.

Maletz Lilla               5. hely

Lilla és Zsófi első versenye volt amit igazán szépen teljesítettek. Sikeresen kezdtük meg az évet!

,,A tudás kincs, de a gyakorlás hozzá a kulcs”

Nem jutott sok időnk a pihenésre, mivel további megmérettetések előtt álltunk.

Nemzetközi versenyre készültünk. Dancer Universum versenyén 4 ország vett részt.

Eredményeink:

Major Regina KIEMELT ARANY, Sztvorecz Gréti ARANY, Hajkó Kata ARANY, Maletz Lilla ARANY, Szabó Janka EZÜST, Nyuzó Fanni EZÜST, Zádori Zoé EZÜST, Szűcs Zsófi EZÜST,  Majerszki Zsani EZÜST

Egyesületünk két versenyzője különdíjat is kapott:

Szabó Janka  Zsűri Különdíj

Nyuzó Fanni  Legcukibb mini versenyző

,, Szorgalmas munkával, elszántsággal és némi varázslattal bármit el lehet érni: semmi sem lehetetlen.”

Március 19.-én Budapestre utaztunk az Akrobatikus Kosárlabda ORSZÁGOS Bajnokságára. Csapatunk az 5. helyen végzett. ( Juhász Kornél, Juhász, Olivér, Papp Levente, Szerencsés Bence, Eszes Szilárd, Sztvorecz Gréti). Hatalmas hangulat volt a versenyen, ahol mindenki együtt szurkolt az összes csapatnak. A csapat készül a következő bajnokságra ami Április 23-án lesz Győrben.

A lányokkal addig készültünk a következő versenyeinkre.

Március 27.én délután Budapestre utaztunk az IFBB HUNGARY Magyar Bajnokságára  Hosszú napunk volt, de megérte J. A lányok igazán jól teljesítettek ezen a napon. A versenyen rengeteg gyermek lépett a színpadra így a bíróknak igen nehéz feladata volt.

B kategória

2010 születésű gyermekek közt Regi egy gyönyörű gyakorlatot mutatott be. Nagyon erős és népes mezőny volt a Magyar Bajnokságon.

Major Regi                5. hely

2009 es kategóriába Gréti egy fantasztikus gyakorlatot adott elő, amibe a zsűri hibát se talált.

Sztvorecz Gréti         1. hely MAGYAR BAJNOK

C kategória

Nyuzó Fanni ARANY, Szabó Janka BRONZ, Majerszki Zsanett ARANY, Zádori Zoé EZÜST,

Szűcs Zsófi EZÜST, Maletz Lilla EZÜST

A verseny végén rengeteg pozitív visszajelzést kaptunk a többi edzőtől és bíróktól. Hatalmas örömmel jöttünk haza.

Továbbra sem fogunk pihenni mert áprilisban újabb versenyeink lesznek.

,,Amikor felérünk egy hegyre, nem a célt találjuk meg, hanem újabb csúcsokat. Mindig vannak újabb csúcsok”